Investavimas

Tinkamas asmeninių finansų valdymas – raktas į sėkmingą gyvenimą.

Pasinaudokite finansinės sveikatos patikros įrankiu, atsakykite į keletą paprastų klausimų – gausite savo dabartinės finansinės sveikatos įvertinimą bei patarimus, kaip pagerinti silpnąsias vietas.

                                        Atlikite finansų sveikatos testą dabar                                        

Investuoti galite reguliariai: kas savaitę, mėnesį, ketvirtį, pusmetį ar metus. Minimali investuojama suma – nuo 50 eurų. Pradėję investuoti periodiškai, nedidelėmis sumomis, išmoksite valdyti savo finansinį turtą ir didinsite jo vertę.

Kiek sukauptumėte per 5, 10 arba 15 m. investuodami kas mėnesį mažą sumą?

Dabar
konsultuokitės
ir internetu
Kuo anksčiau pradėsite investuoti periodiškai, tuo daugiau sukaupsite. Išbandykite periodinio investavimo skaičiuoklę ir sužinokite, kiek galėtumėte sutaupyti.

Periodiškai pirkdami sumažinate riziką netinkamu laiku pradėti investuoti.

Daugiau informacijos ›

Dabar
konsultuokitės
ir internetu
Investicinių fondų portfeliai leidžia subalansuoti riziką ir diversifikuoti investicijas tarp skirtingų turto klasių. Penki investicinių fondų portfeliai sudaromi siekiant maksimizuoti tikėtiną grąžą, prisiimant tam tikrą rizikos lygį. Rinkitės stabilesnį portfelį su mažesne tikėtina grąža arba didesnę riziką ir galimybę užsidirbti daugiau. Investavimas yra dinamiškas procesas – investicijų parinkimas ir peržiūrėjimas daromas ne vieną kartą, bet periodiškai ar nuolatos, todėl rekomenduojame kartą per metus peržiūrėti turimo portfelio rezultatus ir atlikti perbalansavimą pagal naujausias rekomendacijas.

Dabar
konsultuokitės
ir internetu
Periodiškai atnaujinama informacija apie parinktus fondus, kurie susiklosčius esamai finansų rinkų situacijai turėtų būti naudingi, papildant jais investicinių produktų portfelį.

Dabar
konsultuokitės
ir internetu
Susietų obligacijų pajamingumas priklauso nuo susieto turto vertės pokyčio. Obligacijų susietas turtas dažniausiai būna įvairių šalių ir pasaulio regionų akcijų indeksai. Kaip ir tiesioginės investicijos bei investicijos į fondus, susietų obligacijų grąža gaunama iš augimo akcijų rinkose, tačiau suteikia nominaliojo kapitalo apsaugą, jei akcijų rinkos patirtų nuosmukį.

 

Investicijų rizika ir grąža yra vienas nuo kito priklausantys veiksniai. Siekiant didesnės investicijų grąžos, reikia prisiimti didesnę riziką. Rizika yra kaina, kurią mokame už galimybę uždirbti daugiau. Investicijų vertė gali ne tik didėti, bet ir mažėti.

Kiekvienas investicinis fondas išsiskiria tam tikra rizika, apie kurią verta žinoti prieš pradedant investuoti. Už visus investavimo sprendimus atsako klientas, todėl prieš juos priimdami išsamiai susipažinkite su visais susijusiais dokumentais, prospektais ir rizikų apžvalga.

  • Akcijų fondų investicijų rizika didžiausia, nes pinigai 100 % investuojami į bendrovių akcijas.
  • Vidutine investicijų rizika išsiskiria mišrūs arba subalansuoti fondai, kurie savo turtą investuoja į akcijas ir obligacijas.
  • Maža, bet ne mažiausia, investicijų rizika tenka obligacijų fondams, kurie gautas lėšas nukreipia į skolos vertybinius popierius.
  • Mažiausia investicijų rizika išsiskiria pinigų rinkos fondai, nes gautas lėšas investuoja į pinigų rinkos priemones: trumpalaikes aukšto reitingo obligacijas, indėlius, iždo vekselius ir kt. Kartu tai yra fondai, kurie ir uždirba mažiausiai.

Kad būtų nustatytas rizikos tolerancijos lygis, kviečiame bet kuriame banko klientų aptarnavimo poskyryje arba naudojantis internetine bankininkyste užpildyti klausimyną, kuris padės sužinoti jūsų lūkesčius ir poreikius.

  • Geopolitiniai įvykiai sudrumstė paskutinį vasaros mėnesį.
  • Antrojo pajamų sezono rezultatai pranoko prognozes visame pasaulyje.
  • Pasaulio ekonomika laikosi gerai ir pirmą kartą nuo 2007 m. visos 35 EPBO ekonomikos auga.

Skaityti apžvalgą.

 

Naudinga informacija

Investavimas į fondus

Rizikingesnė taupymo priemonė, siekiantiems maksimalaus pelno.

Indėlių draudimas

Jūsų piniginiai indėliai yra draudžiami Švedijos nacionalinio skolų biuro.